Ohlédnutí za ostravským challengerem OSTRA GROUP OPEN by MONETA

Máme čerstvě za sebou další ročník ostravského challengeru ATP, tentokrát již 18. v pořadí a s novým titulárním partnerem. Letošní turnaj dotovaný $50,000 vyhrál Benjamin Bonzi (1996, ATP 126). Ve finále porazil Argentince Renzo Olivo (1992, ATP 231) 6:4, 6:4. Vítězi soutěže čtyřher se stali Sergiy Stakhovsky a Marc Polmans, kteří ve finále porazili český pár Patrik Rikl / Andrew Paulson 7:6(5), 3:6, 10:7.

Česká tenisová stopa

Patrik Rikl a Andrew Paulson, svěřenci českého trenéra Lukáše Dlouhého, došli až do finále čtyřhry, přestože startovali v turnaji na divokou kartu. Rikl s Paulsonem se na kurtu dobře doplňovali. Riklova šikovnost a Paulsonův důraz, to prostě fungovalo. Pro oba hráče je to jistě velký úspěch a povzbuzení do další práce.

Ve dvouhře to letos nebylo tak slavné jako v minulých ročnících, kdy jsme měli české vítěze (Veselý, Rosol, Hájek, Vaněk, Ulihrach, Minář, Dlouhý) nebo finalisty (Kolář, Pavlásek).

Nejdále letos prošli do druhého kola Lukáš Rosol a Jiří Lehečka. Lukáš Rosol podal ve svých dvou zápasech (proti Safwatovi a Kleinovi) velmi dobré výkony, stejně tak Lehečka (proti Lestiennovi a Bonzimu).

OSTRA GROUP se stala novým titulárním partnerem

Letošní ročník byl nový a specifický nejen neúčastí diváků v době covidové, kdy především v závěrečných kolech chyběla divácká podpora, ale také novým titulárním partnerem, společností OSTRA GROUP.

Ostravský challenger má velkou tradici. Letos z důvodu pandemie bylo nutné hrát bez diváků a tím byl turnaj pro partnery méně atraktivní. V této těžké době jsme chtěli jako firma pomoci, protože dlouhodobě tenisu fandíme a já osobně mám velmi dobré vztahy s dvěma hlavními postavami challengeru Václavem Roubíčkem a Tomášem Ostarkem. Doufám, že příští ročník budou i diváci a my budeme ve spolupráci pokračovat,“ prozradil předseda představenstva společnosti Ostra Group Ing. Tomáš Vrátný.

Slovo závěrem

I přes nepříznivé předpovědi počasí a bez divácké podpory se ostravský turnaj OSTRA GROUP OPEN ve všech směrech vyvedl. Přejme si i do dalších let, abychom sledovali skvělý tenis za účasti světové špičky a skvělých diváků. Budeme se těšit.

Ostatní novinky

TATRA FF7 – seznamte se

Stříbrná premiéra na BAJA Poland 2024

Honza Šádek na Colours of Ostrava opět rozdával radost

Prezident Petr Pavel pokřtil nový dakarský speciál týmu FESH FESH

Dakarská zóna na Colours of Ostrava? Ano, včetně premiéry nového závodního speciálu!